PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=699665}
8,3 354
oceny
8,3 10 1 354
Haider
powrót do forum filmu Haider

dobry

ocenił(a) film na 7

Dobry chociaż ciężki film. Porządnie zrobiony i dobrze zagrany. Z jednym ale : żle dobraną aktorką grającą rolę matki Haidera. W rzeczywistości między nimi jest tylko 9 lat różnicy i to niestety widać. Wygląda jak nie matka ale kochanka Haidera, i także jakoś niebardzo jak matka się zachowuje. To mi w filmie zdecydowanie przeszkadzało. Poza tym reszta ok.
Dodam jeszcze tylko, że w opisie filmu jest błąd. Haider nie wraca do Kaszmiru po śmierci ojca, on wraca i go poszukuje bo został aresztowany i zaginął, i nikt nie wie gdzie jest i co się z nim dzieje.

użytkownik usunięty
aam38

Tabu nie była przekonana, żeby grać matkę Shahida Kapoora, a reżyser przekonał ją, mówiąc, że nie chce, żeby wyglądali jak matka i syn, ale jak kochankowie.
Więc dobrze odebrałeś/aś tę postać.

ocenił(a) film na 7

O, to nie wiedziałam. Dzięki za informację. A swoją drogą to dziwne i niezrozumiałe, dlaczego mieli wyglądać na kochanków skoro są matką i synem? Wiesz może o co chodziło reżyserowi?

użytkownik usunięty
aam38

Wcześniej nie odpisywałam Ci, bo nie widziałam filmu, a nie chciałam nic wymyślać. ;)
Może dopatrywać się tego w szekspirowskim oryginale?
Nieszczególnie raziła mnie tutaj więź Haidera i Ghazaly (czy jej postać). Ten moment, gdy siedziała przed lustrem, a on całował ją w szyję, był chyba najbardziej elektryzujący. Matka pozwalała sobie na szantaże wobec syna, a Haider po tym jak z(a)ginął ojciec, czuł, że to teraz on zajmuje jego miejsce i nie chciał, żeby matka zaraz leciała do wujka. I może stąd ich relacja miała nieco dwuznaczny charakter. Ale to takie moje dywagacje. :)

aam38

Może prywatny kompleks Edypa?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones